Press enter to see results or esc to cancel.

Dofinansowanie na mikroelektrownię

Tak, fotowoltaika niesie ze sobą ogrom korzyści, ale często pozostaje ona poza obrębem naszych możliwości ze względu na swoją wysoką cenę. W związku z tym, że mamy do czynienia z instalacją, która wykorzystuje niewyczerpalne zasoby energii, można liczyć na dofinansowanie z UE, a nawet ze stron lokalnych. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale można zyskać dodatkowe, całkiem spore pieniądze, dzięki czemu cena ostateczna będzie zdecydowanie niższa.

1 lipca 2021 ruszyła już trzecia edycja rządowego program „Mój Prąd”. Jakie jest główne założenie tego programu? Zwiększenie liczy paneli słonecznych w polskich domach. W poprzednich latach program cieszył się dużą popularnością, więc ma spore szanse na to, aby teraz powtórzyć swój sukces. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację tego programu przeznaczy 534 mln złotych w postaci bezzwrotnych dofinansowań. Warto więc zapoznać się z wymogami, jakie trzeba spełnić, aby móc otrzymać dodatkowe pieniądze.

Fotowoltaika https://suntrack.pl/ może znaleźć się w zasięgu naszej ręki, jeżeli skorzystamy z takiego programu, jak „Czyste Powietrze”. Trwa on do końca 2029 roku. Budżet, który został przeznaczony na jego realizację to jedyne 103 mld złotych. Tak jak w poprzednim przypadku, wszystkie pozyskane dofinansowania są bezzwrotne. Osoby uprawnione do pozyskania świadczenia zostali podzieleni na tych, którzy mają prawo do podstawowego poziomu finansowania i tych, którzy mogą skorzystać z podwyższonego poziomu finansowania z tego programu.