Press enter to see results or esc to cancel.

Piknik – zaplanuj swój posiłek na trawie

Lato to czas, kiedy coraz więcej osób spędza czas na świeżym powietrzu. Jednym z najlepszych sposobów na spędzenie wolnego czasu jest piknik z przyjaciółmi lub rodziną. Wymarzony piknik to nie tylko zielona trawa i ciepłe słońce, ale przede wszystkim smaczne jedzenie i przyjemnie spędzony czas. Jak zaplanować idealny piknik? Co zabrać ze sobą, aby zdążyć przygotować coś smacznego i nie przegapić zbyt wiele atrakcji?

Najważniejsze to przemyśleć, co upieczemy i co zrobimy do przekąsek. Najpopularniejszym wyborem jest zapewnienie sobie chlebka, na którym ułożymy wędlinę, sałatę i ogórek. Oczywiście, zawsze warto także przygotować coś wegetariańskiego, gdy na pikniku będą osoby, które nie jadają mięsa. Idealnym posmakiem będą sałatki warzywne i owocowe, które nie tylko odżywiają, ale również gaszą pragnienie w gorące dni. Dobrym pomysłem jest też zabranie ze sobą zapasowych kanapek oraz jakichś słodkich wypieków, aby ktoś mógł zjeść coś na drugie śniadanie albo podwieczorek. dietomix.pl

Jakie przekąski zabrać na piknik?

Najlepszymi przekąskami, które sprawdzają się na piknikach, są owoce i warzywa, a w szczególności: marchewki, ogórki, papryka, pomidory, owoce sezonowe. W sklepach można znaleźć wiele gotowych propozycji na przekąski – na czele ze słonymi i słodkimi paluszkami, prażonymi orzeszkami, chrupkami kukurydzianymi bądź chipsami ziemniaczanymi. Bardzo popularne są też pretzle, a zwłaszcza te klasyczne, właściwie zawsze się sprawdzają i doskonale nadają do piknikowych przekąsek.

Warto pamiętać, że żywność przygotowana na pikniku powinna być wygodna w przechowywaniu i jedzeniu. Dobrym rozwiązaniem będą małe kubeczki z zamknięciem, w których bezpiecznie przetransportujemy hummus, dip albo kalafiora z hummusem. Nie zabierzmy wrażliwych na temperaturę produktów – łatwo się zepsują w trakcie podróży. Dobrą opcją, which możemy zabrać ze sobą są orzechy w miodzie – nie tylko są pyszne, ale też i bardzo zdrowe.

Czego nie może zabraknąć na pikniku?

Przede wszystkim musimy pamiętać o pojemnikach na jedzenie i napoje. Najlepiej, aby były szczelne, wiadomo, że na piknikach są też mrówki i pszczoły, które kochają słodycze jak i napoje. Co do picia, to warto zabrać ze sobą wodę butelkowaną  – wystarczy, że przechowamy ją w chłodnym miejscu, wtedy do miłościwie nas nie zawiedzie. Dla łasuchów można stworzyć domowe napoje, takie jak lemoniada albo kompot z letnich owoców. Również kawa to niezbędna pozycja.