Press enter to see results or esc to cancel.

Pozycjonowanie WordPress z pomocą wtyczek SEO

WordPress to najchętniej wykorzystywany przez internautów system do zarządzania treścią (CMS) pozwalający na prowadzenie prywatnej strony internetowej, witryny biznesowej, a nawet stworzenie sklepu internetowego. Jednym z powodów tak dużego zainteresowania tą platformą jest ogromna liczba dodatków, które wspierają i urozmaicają działania w świecie online. Jak wygląda pozycjonowanie WordPress z pomocą wtyczek?

Plug-in – czym jest wtyczka? 

Jest to dodatkowy moduł do programu komputerowego bądź platformy internetowej, który poszerza jej możliwości za pomocą rozmaitych funkcji. Są one najczęściej wykorzystywane w kontekście systemów open source, takich jak WordPress. Wtyczki odciążają administratorów stron z obowiązku pisania kodu źródłowego, dzięki czemu korzystanie z nich nie wymaga specjalistycznej wiedzy informatycznej i programistycznej.

Dodatki dla WordPressa

Liczba dostępnych wtyczek potrafi przyprawić o zawrót głowy, są ich setki. Warto jednak poznać te, które mogą przyczynić się do poprawy strategii SEO, aby nasza witryna mogła cieszyć się większą widocznością w sieci i wyższą pozycją rankingową. Dodatkowo pozwolą na zaoszczędzenie czasu oraz automatyzację działań. Wybraliśmy dla Ciebie te najciekawsze. 

Yoast SEO

Numer jeden wśród dodatków dla WordPress, z którego korzysta największa liczba użytkowników. Posiada dwie wersje – darmową i płatną. Wersja podstawowa na początek w zupełności wystarczy, aby zadbać o wygląd witryny, optymalizację słów kluczowych i treści oraz sprawdzić, jak wpis będzie się wyświetlać w wynikach wyszukiwania. Wyeliminuje również ryzyko zduplikowanego contentu.

SEO Framework

Prostota i przejrzystość. Wtyczka ta nie obciąża funkcjonowania serwera i jest w pełni darmowa. Posiada nieco mniej funkcji w porównaniu do Yoast SEO, ale dzięki intuicyjnemu interfejsowi oraz dostępnym instrukcjom pozwala w podstawowy sposób skonfigurować witrynę. Umożliwia ona przeprowadzenie technicznego SEO oraz link building z mediami społecznościowymi. 

All in One SEO Pack

Kompletny zestaw SEO za darmo? All in One to alternatywa dla minimalistów. Wtyczka ta oferuje znacznie większe możliwości optymalizacji, a także wspiera witryny e-commerce (współgra z WooCommerce). Pozwala na import informacji, pokazuje wynik TruSEO dla postów, optymalizuje meta tagi oraz słowa kluczowe, umożliwia stworzenie i konfigurację mapy witryny, a także łączy się z mediami społecznościowymi, co jest elementem strategii link buildingu.

Zadbaj o pozycjonowanie WordPress

Znasz już najpopularniejsze wtyczki wspierające optymalizację strony. Pamiętaj, że wybór jest znacznie większy. Najpierw musisz jednak określić swoje potrzeby i wybrać tylko niezbędne dodatki, aby nie obciążać strony i serwera. Warto wesprzeć swoje działania. WordPress i Google darzą się sympatią, wykorzystaj to w swoim SEO!